Zpět

21. 10. 2023

WHEN MUD TELL A STORY: Expressiveness of natural materials.

Program:

Workshop

Místo:

Délka:

21.-22.10. WORKSHOP

WHEN MUD TELL A STORY: Expressiveness of natural materials.

Lead by ORTIGA COLLECTIVE (ESP)

PŘIHLÁŠKA

Mezinárodní loutkářský a hudební festival Nekropolis nabízí v rámci svého programu jedinečný scénografický workshop zaměřený na práci s přírodními materiály. Workshopem vás provedou španělské lektorky Núria Albarez a Íngrid Codina z uměleckého kolektivu Ortiga, který působí v katalánském městě Banyoles.

Cílem práce kolektivu Ortiga je vytvářet prostor pro umělecká setkání a soužití, kde se zkoumá, šíří a probouzí environmentální a sociální povědomí. Ortiga v současné době realizuje představení, imerzivní zážitky, vzdělávací projekty, kurzy a akce na daném území, v rámci festivalů, kulturních programů, sociálních a environmentálních projektů a škol na národní i mezinárodní úrovni.

WHEN MUD TELLS A STORY
Expressiveness of Natural material
 
V tomto workshopu budeme zkoumat výraznost přírodních materiálů a pocity, které přenášejí. Jak je můžeme využít k vytváření scénografických krajin a spojit je s emocí. Prostřednictvím dynamiky se ponoříme do různých vrstev smyslů. Na závěr workshopu vytvoříme malé prostory, ve kterých budeme generovat poetický smyslový zážitek z imaginace, emocí a intimity každého z nich.
Kdy a kde:
 
→ Palác Akropolis
→ 21. – 22. 10. 2023
  • sobota: 10:00 – 16:30
  • neděle: 10:00 – 16:30
Pro koho je určen:
 
Workshop je určen studentům a profesionálům, kteří se zabývají uměním, divadlem, scénografií, výrobou loutek nebo se prostě jen chtějí přiučit něčemu novému.
Registrační poplatek: 500 Kč
Pro studenty: 300 Kč.
Workshop bude probíhat v angličtině.
 
!!Přihlašování je možné do 13.10 . Kapacita je omezená. Vybrané kontaktujeme s dalšími informacemi. Účast na workshopu je závazná.!!
 
V případě dotazů se ozvěte na e-mail: eliska.burdov@gmail.com